70,65 €
% 120,79 € (41.51% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810008938 P/N: A9N18445 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9N18445 Magnetotérmico, Acti9 C120H, 1P, 63 A, C curva, 15000 A (IEC 60898-1), 15 kA (IEC 60947-2)"
Schneider Electric Miniature circuit breaker C120H, 1P, 63A, C characteristic, 15kA
Schneider Electric A9N18445
EAN 3606480380167
Descrizione
The Acti 9 iDPN circuit breaker, 6kA (IEC/EN 60898-1). 1-pole+N, nominal current 25A, D-characteristic, 1TE, operating voltage (Ue) 400V AC, insulation voltage (Ui) 440V AC. Protection against short-circuit and overload in electrical systems where the neutral conductor is switched. The very narrow design allows for high packing density in the control cabinet. Technology of the tripping unit- thermomagnetic. Can be combined with RCCB blocks. Additional modular attachments (optional)- indication of switch position, fault tripping, shunt trip, undervoltage release, overvoltage release. Color RAL 9003. The iDPN circuit breaker complies with the following standards- IEC/EN 60898-1.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Einbautiefe | 44mm |
|---|---|
| Auslösecharakteristik | C |
| Polzahl (gesamt) | 1 |
| Anzahl der abgesicherten Pole | 1 |
| Bemessungsstrom | 63A |
| Bemessungsspannung | 415V |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Bemessungsschaltvermögen Icn nach EN 60898 bei 230 V | 15kA |
| Spannungsart | AC |
| Bemessungsschaltvermögen Icn nach EN 60898 bei 400 V | -kA |
| Bemessungsschaltvermögen Icu nach IEC 60947-2 bei 230 V | 15kA |
| Bemessungsschaltvermögen Icu nach IEC 60947-2 bei 400 V | 4.5kA |
| Frequenz | 50Hz |
| Verlustleistung | 3W |
| Energiebegrenzungsklasse | 3 |
| Unterputzmontage | |
| Mitschaltender Neutralleiter | |
| Überspannungskategorie | 4 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 1.5 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -30°C |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1.5mm² |
| Explosionsgeschützt |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9N18445 |
|---|---|
| EAN | 3606480380167 |
| ETIM | EC000042 |
| SCIP | f3fcbd4f-b3e8-41f9-b910-8853888889fe |
| ECLASS | eClass_10_AAB905014 |
| Peso | 0.19 kg |
| Peso (pacco) | 0.19 kg |
Designazioni
Automatic device CB Circuit breaker Circuit protection LS MCB Overcurrent protection Short circuit Short circuit protection
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.










































