332,74 €
% 568,82 € (41.5% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810008932 P/N: A9N18425 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9N18425 Magnetotérmico, Acti9 C120H, 3P, 100 A, B curva, 15000 A (IEC 60898-1), 15 kA (IEC 60947-2)"
Schneider Electric Miniature circuit breaker C120H, 3P, 100A, B characteristic, 15kA
Schneider Electric A9N18425
EAN 3606480379963
Descrizione
Miniature circuit breaker Acti 9 iDPN, 6kA (IEC/EN 60898-1), 10kA (IEC/EN 60947-2). Single pole+N, rated current 32A, C-characteristic, 1 module width, operating voltage (Ue) 400V AC, insulation voltage (Ui) 440V AC. Protection against short circuit and overload in electrical installations where the neutral conductor is switched as well. The very compact design allows for high packing density in the switchboard. Unit release technology - thermomagnetic. Can be combined with RCCBs. Additional side-mounted auxiliary modules (optional) - indication of switch position, fault tripping, shunt trip, under-voltage release, over-voltage release. Color RAL 9003. The iDPN miniature circuit breaker complies with the following standards: IEC/EN 60898-1 and IEC/EN 60947-2.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Einbautiefe | 44mm |
|---|---|
| Auslösecharakteristik | B |
| Polzahl (gesamt) | 3 |
| Anzahl der abgesicherten Pole | 3 |
| Bemessungsstrom | 100A |
| Bemessungsspannung | 400V |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Bemessungsschaltvermögen Icn nach EN 60898 bei 230 V | 15kA |
| Spannungsart | AC |
| Bemessungsschaltvermögen Icn nach EN 60898 bei 400 V | 15kA |
| Bemessungsschaltvermögen Icu nach IEC 60947-2 bei 230 V | 30kA |
| Bemessungsschaltvermögen Icu nach IEC 60947-2 bei 400 V | 15kA |
| Frequenz | 50Hz |
| Verlustleistung | 2W |
| Energiebegrenzungsklasse | 3 |
| Unterputzmontage | |
| Mitschaltender Neutralleiter | |
| Überspannungskategorie | 4 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 4.5 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -30°C |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1.5mm² |
| Explosionsgeschützt |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9N18425 |
|---|---|
| EAN | 3606480379963 |
| ETIM | EC000042 |
| SCIP | ab76a2c8-39ad-4485-a07c-19f81f42d0a0 |
| ECLASS | eClass_10_AAB905014 |
| Peso | 0.58 kg |
| Peso (pacco) | 0.58 kg |
Designazioni
MCB Miniature circuit breaker circuit breaker overcurrent protection short circuit protection
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.
















































