21 834,69 €
Disponible à la commande, délai de livraison : 2-3 Months
Art. No: WST8810094474 P/N: 9027310000 Fabricant : Weidmüller
Paiement sécurisé
Livraison rapide
Conseil spécialisé



Informations sur le produit "Weidmüller 9027310000 Automatic stripper and crimper, Electropneumatic, Stripping range : 2 x 0.5 - 2 x 1.5 mm² (~AWG 2x20 - 2x16), Twin wire-end ferrules, Crimping length"
Weidmüller Automatic stripper and crimper, Electropneumatic, Stripping range : 2 x 0.5 - 2 x 1.5 mm² (~AWG 2x20 - 2x16), Twin wire-end ferrules, Crimping length
Weidmüller 9027310000
EAN 04032248285440
Description
Machine for automatically stripping and crimping wire-end ferrules and conductors. The stripping and crimping process can be performed in a single operation. This enables time-saving and efficient processing.
Documents & Téléchargements
Attributs du produit
| Largeur | 390 mm |
|---|---|
| Profondeur | 330 mm |
Données techniques
| P/N (Numéro de pièce) | 9027310000 |
|---|---|
| EAN | 04032248285440 |
| ETIM | EC002778 |
| SCIP | d2df479e-2b79-4e98-adc7-b03577df98ae |
| Poids | 31 kg |
| Poids (emballé) | 35.56 kg |
Désignations
Automatic stripper and crimper for terminals Striper and crimper tool
Connexion
Aucun avis n'a été trouvé. Partagez vos idées avec d'autres personnes.

















