9,33 €
% 13,35 € (économie de 30.11%)
Disponible à la commande, délai de livraison : 2-3 Months
Art. No: WST8810088520 P/N: 2892940000 Fabricant : Weidmüller
Paiement sécurisé
Livraison rapide
Conseil spécialisé



Informations sur le produit "Weidmüller 2892940000 Fuse terminal, Screw connection, black, 4 mm², 6.3 A, 36 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1, TS 35"
Weidmüller Fuse terminal, Screw connection, black, 4 mm², 6.3 A, 36 V, Number of connections: 2, Number of levels: 1, TS 35
Weidmüller 2892940000
EAN 04064675884521
Description
Terminal block for connecting or joining conductors with permanently secure contact. Hardened steel withstands the mechanical forces, tin-coated copper ensures top conductivity. With removable carrier for a cartridge fuse.
Documents & Téléchargements
Attributs du produit
| Largeur | 6.1 mm |
|---|---|
| Profondeur | 75 mm |
Données techniques
| P/N (Numéro de pièce) | 2892940000 |
|---|---|
| EAN | 04064675884521 |
| ETIM | EC000899 |
| SCIP | 71bca7a4-d3a0-4004-a59e-223f1cfa650d |
| Poids | 0.02 kg |
| Poids (emballé) | 0.94 kg |
Désignations
Fuse terminal Terminal
Connexion
Aucun avis n'a été trouvé. Partagez vos idées avec d'autres personnes.

















