868,79 €
% 1 140,14 € (économie de 23.8%)
Disponible à la commande, délai de livraison : 7-10 Jours ouvrables
Art. No: WST8810082342 P/N: 2581810000 Fabricant : Weidmüller
Paiement sécurisé
Livraison rapide
Conseil spécialisé



Informations sur le produit "Weidmüller 2581810000 Repeater, PROFINET PushPull RJ45 (V14), PROFINET copper repeater, IP65, 24 V"
Weidmüller Repeater, PROFINET PushPull RJ45 (V14), PROFINET copper repeater, IP65, 24 V
Weidmüller 2581810000
EAN 04050118590869
Description
PROFINET POF repeater is used to diagnose light signals. The device precisely determines when the attenuation has reached a critical point and a cable assembly needs to be replaced. The LEDs clearly signal an alarm when the tolerance is exceeded. To guarantee secure transmission of the Ethernet data, “FreeCon Active” checks in real time the entire transmission path for its optical budget – from the control cabinet to the robot head, for example. The repeater meets the specifications of AIDA.
Documents & Téléchargements
Attributs du produit
| Largeur | 100 mm |
|---|---|
| Profondeur | 53 mm |
Données techniques
| P/N (Numéro de pièce) | 2581810000 |
|---|---|
| EAN | 04050118590869 |
| ETIM | EC000732 |
| SCIP | 67cf1078-beca-4687-860b-dc475a6ec24a |
| Poids | 0.66 kg |
| Poids (emballé) | 0.76 kg |
Désignations
Signal amplifier
Connexion
Aucun avis n'a été trouvé. Partagez vos idées avec d'autres personnes.

















