2,71 €
% 2,75 € (ahorro del 1.45%)
Disponible, plazo de entrega: 2-3 Días laborables
Art. No: WST8810014434 P/N: ENN05082 Fabricante: Schneider Electric
Pago seguro
Envío rápido
Asesoramiento especializado



Información sobre el producto "Schneider Electric ENN05082 Mureva BOX, junction box, push plate 4xM16/20, 65x65x45mm"
Schneider Electric Mureva BOX, junction box, push plate 4xM16/20, 65x65x45mm
Schneider Electric ENN05082
EAN 3295150050822
Descripción
Documentos y Descargas
Atributos del producto
| Ausführung | Verbindungskasten |
|---|---|
| Max. Leiterquerschnitt | 20mm² |
| Bestückung | ohne |
| Form | quadratisch |
| Montageart | Wand-/Deckenmontage |
| Montage im Erdreich | |
| Montage unter Wasser | |
| Für Rohrdurchmesser | 20 mm |
| Einführung von hinten | 1 |
| Länge | 74mm |
| Breite | 74mm |
| Tiefe | 52mm |
| Durchmesser | -mm |
| Anreihbar | |
| Anzahl der Einführungen | 4 |
| Art der Gehäusedurchführung | Vorprägung |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Halogenfrei | 1 |
| Oberflächenschutz | unbehandelt |
| Farbe | grau |
| Schutzart (IP) | IP55 |
| Schutzart (NEMA) | |
| Ausführung Deckel | Blinddeckel |
| Transparenter Deckel | |
| Deckelbefestigung | aufrastend |
| Vergießbar | |
| Mit Vergussmasse mitgeliefert | |
| Plombierbar | |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | -V |
| Funktionserhalt | ohne |
| Mit Abschirmung | |
| Witterungsbeständig | 1 |
| Einsatztemperatur | -25°C |
| Explosionsgeprüfte Ausführung | |
| Für Ex-Zone Gas | ohne |
| Für Ex-Zone Staub | ohne |
Datos técnicos
| P/N (Número de pieza) | ENN05082 |
|---|---|
| EAN | 3295150050822 |
| ETIM | EC002600 |
| ECLASS | eClass_10_ACO130011 |
| Peso | 0.05 kg |
| Peso (embalaje) | 0.05 kg |
Designaciones
Abzweigdose Abzweigdose for illumination line Abzweigkasten Abzweigkasten with function maintenance Ausgleichkasten Box Box with lid Cable box Cable junction box Cable junction box Cable junction double box Cable junction/connection box empty Cable junction/connection box equipped Cable transition box Connection box Connection box Distribution manifold Distributor Distributor box Distributor box Distributor for fire alarm system Ex-cable junction box Ex-junction box Ex-junction box Ex-terminal box Explosion-proof junction box Explosion-proof junction box Explosion-proof terminal box Grounding material Housing for mounting on the wall/ceiling Moisture-proof junction box Potential equalization box Potential equalization box Safety box Small junction box Terminal box Transition box Transition box for illumination line
Iniciar sesión
No se han encontrado reseñas. Comparta sus ideas con los demás.


















