51,09 €
% 87,35 € (ahorro del 41.51%)
Disponible para pedir, plazo de entrega: 4-6 Días laborables
Art. No: WST8810007752 P/N: A9C20232 Fabricante: Schneider Electric
Pago seguro
Envío rápido
Asesoramiento especializado



Información sobre el producto "Schneider Electric A9C20232 Installation Contactor iCT 25A 2S 48V 50Hz"
Schneider Electric Installation Contactor iCT 25A 2S 48V 50Hz
Schneider Electric A9C20232
EAN 3606480374838
Descripción
Installation contactor Acti 9 iCT. Rated current 25A, 2S, control voltage 48V, 50Hz, insulation voltage (Ui) 500V AC. Switching of circuits up to 100A. Terminals IP 20. Quiet switching operation. Mechanical switching position indicator. Contactor with selector switch has a front-side operating mode selector with four positions. Compatible with the entire Acti 9 product range. The iCT installation contactor complies with the standards EN 61095 and IEC 1095. Furthermore, this series is VDE certified!
Documentos y Descargas
Atributos del producto
| Bemessungsbetriebsspannung | 250V |
|---|---|
| Bemessungsbetriebsstrom | 25A |
| Gebrauchskategorie nach EN IEC 60947-4-1 | |
| Bemessungsbetätigungsspannung | 48V |
| Spannungsart der Betriebsspannung | AC |
| Spannungsart der Betätigungsspannung | AC |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 2 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Max. Glühlampenlast | 2850W |
| Max. Leuchtstofflampenlast | 1200VA |
| Max. Leuchtstofflampenlast (Duo-Schaltung) | 2400VA |
| Max. Leuchtstofflampenlast (parallel kompensiert) | 1200VA |
| Schieber für Handschaltung | |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbautiefe | 43.5mm |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Mit Tag-/Nachtfunktion | |
| Brummfrei | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Datos técnicos
| P/N (Número de pieza) | A9C20232 |
|---|---|
| EAN | 3606480374838 |
| ETIM | EC001653 |
| SCIP | 429095ee-388a-4184-bea4-16f87e374975 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ820015 |
| Peso | 0.12 kg |
| Peso (embalaje) | 0.12 kg |
Designaciones
A9C20232 command contactor control control command ct din rail endurance low voltage contactor modular modular contactor modular reliable contactor remote control schneider contactor switching switching operation
Iniciar sesión
No se han encontrado reseñas. Comparta sus ideas con los demás.


















