1.097,40 €
% 1.767,15 € (ahorro del 37.9%)
Disponible para pedir, plazo de entrega: 7-10 Días laborables
Art. No: WST8810006834 P/N: 65278 Fabricante: Schneider Electric
Pago seguro
Envío rápido
Asesoramiento especializado



Información sobre el producto "Schneider Electric 65278 control unit Micrologic DC 1.0, for Masterpact NW 10HDC to 40HDC, fixed, sensor 1250A to 2500A, 4 poles type E"
Schneider Electric control unit Micrologic DC 1.0, for Masterpact NW 10HDC to 40HDC, fixed, sensor 1250A to 2500A, 4 poles type E
Schneider Electric 65278
EAN 3303430652786
Descripción
The Micrologic 1.0 DC is a trip unit that is used with the Masterpact NW-DC circuit breaker. It is specifically designed for applications in direct current distribution networks. It works with electromagnetic sensors that are adjustable in three different performance levels. Micrologic 1.0 DC 1250-2500A H, Type E
Documentos y Descargas
Atributos del producto
| Ausführung des Motorschutzes | elektronischer Auslöser |
|---|---|
| Polzahl | 4 |
| Bemessungsdauerstrom Iu | 4000A |
| Bemessungsschaltstrom | 4000A |
| Überlastauslöser Stromeinstellung | -A |
| Kurzschlussauslöserfunktion | unverzögert |
| Stromeinstellung verzögerter Kurzschlussauslöser | -A |
| Stromeinstellung unverzögerter Kurzschlussauslöser | 1250A |
| Mit Erdschlussschutzfunktion | |
| Externe Stromversorgung erforderlich | |
| Spannungsart der Versorgungsspannung | |
| Versorgungsspannung AC 50 Hz | -V |
| Versorgungsspannung AC 60 Hz | -V |
| Versorgungsspannung DC | -V |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 0 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Wechsler | 0 |
| Spannungsart der Betriebsspannung | DC |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | 900V |
| Breite | 53.6mm |
| Höhe | 199.5mm |
| Tiefe | 67.5mm |
Datos técnicos
| P/N (Número de pieza) | 65278 |
|---|---|
| EAN | 3303430652786 |
| ETIM | EC000617 |
| SCIP | 6ac3934d-9e20-40a3-adef-08cec90e29e2 |
| ECLASS | eClass_10_AKF008013 |
| Peso | 0.001 kg |
| Peso (embalaje) | 0.001 kg |
Designaciones
65278
Iniciar sesión
No se han encontrado reseñas. Comparta sus ideas con los demás.


















