1,76 €
% 2,57 € (ahorro del 31.52%)
Disponible para pedir, plazo de entrega: 2-3 Semanas
Art. No: WST8810007122 P/N: 1248004 Fabricante: Schneider Electric
Pago seguro
Envío rápido
Asesoramiento especializado



Información sobre el producto "Schneider Electric 1248004 Cavity fixing DUO-MAX X10mm Screw: M5x65 blue Schneider Electric 25 pieces"
Schneider Electric Cavity fixing DUO-MAX X10mm Screw: M5x65 blue Schneider Electric 25 pieces
Schneider Electric 1248004
EAN 7315881248001
Descripción
Cavity fixing DUO-MAX X10mm M5x65 blue. Cavity plug DUO-MAX, TSP: Plastic cavity fixings for large loads. Applications: For mounting in gypsum plasterboard from 3 to 35 mm board thickness. Secure fit, high load capacity, large range of panel thicknesses per type, tool-free installation, corrosion-resistant, color coding, two varieties with screw or hook. Guide collar, spring, and expansion wings: Nylon (PA). Screw and hook: galvanized steel. Temperature range: -40 to +80°C.
Documentos y Descargas
Atributos del producto
| Werkstoff | Kunststoff |
|---|---|
| Oberflächenschutz | |
| Bohrlochdurchmesser | 10mm |
| Dübellänge | 68mm |
| Min. Bohrlochtiefe | 3mm |
| Max. Klemmdicke | -mm |
| Mit Gewinde | 1 |
| Gewindeart | metrisch |
| Gewindemaß (metrisch) | 5 |
| Gewindemaß (imperial) | |
| Gewindesteigung | 0.8mm |
| Gewindegänge pro Zoll | |
| Mit Schraube | 1 |
| Schraubenlänge | -mm |
| Kopfform | |
| Schraubsystem |
Datos técnicos
| P/N (Número de pieza) | 1248004 |
|---|---|
| EAN | 7315881248001 |
| ETIM | EC000040 |
| ECLASS | eClass_10_AKG961013 |
| Peso | 0.01 kg |
| Peso (embalaje) | 0.01 kg |
Designaciones
Anchor Anchor dowel Anchor for chipboard screw Anchor for wood screw Cavity anchor Cavity dowel Dowel Dowel for chipboard screws Dowel for wood screws Fixing Fixing system Hollow wall dowel for chipboard screws Hollow wall dowel for wood screws Hollow wall fixing Metal cavity dowel
Iniciar sesión
No se han encontrado reseñas. Comparta sus ideas con los demás.


















