€ 36,62
% € 55,51 (34.03% bespaard)
Nu te bestellen, levertijd: 7-10 Werkdagen
Art. No: WST8810027745 P/N: PKF32W423 Fabrikant: Schneider Electric
Veilig Betalen
Snelle Verzending
Deskundig Advies



Productinformatie "Schneider Electric PKF32W423 Socle prise BT saille inclinée, connexion vis, IP44, 32 A 2P+T 200-250 V"
Schneider Electric CEE Wall socket screw terminals, 32A, 2p+E, 200-250 V AC
Schneider Electric PKF32W423
EAN 3303432416164
Beschrijving
La presa industriale inclinata da parete, Pratika, con viti prigioniere completamente allentate, ha poli 2P+E, corrente nominale di 32 A e tensione di esercizio da 200 VCA a 250 VCA. Le dimensioni della piastra di base sono (L) 90 mm x (A) 160 mm. Il grado di protezione è IP44 e IK08. La resistenza al fuoco è di 750°C. I passacavi sono adatti a cavi flessibili o rigidi. La sezione dei cavi in 32 A è da 2,5 mm² a 10 mm². Presa colore grigio chiaro (RAL 7035) con colore tensione nominale in blu, per una facile identificazione. La frequenza è 50 Hz o 60 Hz. La posizione dell'orologio del contatto è 6 h.
Documenten & Downloads
Productkenmerken
| Ausführung | Aufputz |
|---|---|
| IEC-Stromstärke | 32A |
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 3 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 200-250 V (50+60 Hz) blau |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | blau |
| RAL-Nummer | |
| Gehäusefarbe | |
| Schutzart (IP) | IP44 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Kabeleinführung | Verschraubung |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Befestigungsart | Außenbefestigung |
| Isolierter Einbau | 1 |
| Abschließbar | |
| Bezeichnungsfeld | |
| Militärausführung |
Technische gegevens
| P/N (Onderdeelnummer) | PKF32W423 |
|---|---|
| EAN | 3303432416164 |
| ETIM | EC001321 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE317013 |
| Gewicht | 0.25 kg |
| Gewicht (verpakt) | 0.25 kg |
Benamingen
CEE connector CEE container socket CEE low voltage connector CEE low voltage socket CEE plug device CEE socket CEE type connector CEE type plug device CEE wall socket CEE wall socket (surface mounted) CEEform connector CEEform container socket CEEform low voltage connector CEEform low voltage socket CEEform plug device CEEform socket CEEform wall socket CEEnorm connector CEEnorm container socket CEEnorm low voltage connector CEEnorm low voltage socket CEEnorm plug device CEEnorm socket CEEnorm wall socket Cekon connector Cekon container socket Cekon low voltage connector Cekon low voltage socket Cekon plug device Cekon socket Cekon wall socket Container socket ICEE connector ICEE plug device Low voltage connector Low voltage socket Power current connector Power current plug device Socket Three-phase connector Three-phase plug device Wall socket
Aanmelden
Geen beoordelingen gevonden. Deel uw inzichten met anderen.



















