41,84 €
% 63,43 € (34.04% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 3-4 Settimane
Art. No: WST8810027734 P/N: PKF32G434 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKF32G434 PratiKa socket - screw - straight - 32A - 3P + E - 380...415 V AC - panel"
Schneider Electric CEE surface-mounted socket, screw terminals, 32A, 3p+E, 380-415 V AC
Schneider Electric PKF32G434
EAN 3303432033804
Descrizione
Cette prise Mureva PK avec connexion à vis imperdables est montée sur panneau droit. Elle dispose de pôles 3P+E, le courant nominal est de 32A et la tension de fonctionnement est de 400V CA. Les degrés de protection sont IP44 et IK08. La résistance au feu est de 850°C. Les entrées de câbles sont destinées aux câbles souples ou rigides. La section des câbles en 32A est de 2,5mm² à 10mm². Elle est gris clair (RAL 7035) avec du rouge pour une identification facile de la tension de fonctionnement. La fréquence est de 50Hz ou 60Hz. La position horloge du contact est 6h.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 32A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Spannung nach EN 60309-2 | 400 V (50+60 Hz) rot |
| Bemessungsspannung | 380V |
| Bemessungsfrequenz | 50Hz |
| Polzahl | 4 |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP44 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | gerade |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung | |
| Flanschmaß vertikal | 100mm |
| Bohrlochabstand vertikal | 85mm |
| Flanschmaß horizontal | 90mm |
| Bohrlochabstand horizontal | 77mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKF32G434 |
|---|---|
| EAN | 3303432033804 |
| ETIM | EC001317 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE311015 |
| Peso | 0.22 kg |
| Peso (pacco) | 0.22 kg |
Designazioni
CEE connecting device CEE connector CEE flush-mounted plug socket CEE low voltage plug socket CEE low voltage socket CEE-built-in plug socket CEE-built-in socket CEE-container plug socket CEE-flange plug socket CEE-flange socket CEE-flush plug socket CEE-flush socket CEE-surface-mounted plug CEE-surface-mounted socket CEETyp connecting device CEETyp connector CEEform built-in plug socket CEEform built-in socket CEEform connecting device CEEform connector CEEform container plug socket CEEform flange plug socket CEEform flange socket CEEform flush plug socket CEEform flush socket CEEform flush-mounted plug socket CEEform low voltage plug socket CEEform low voltage socket CEEform socket CEEform surface-mounted socket CEEnorm built-in plug socket CEEnorm built-in socket CEEnorm connecting device CEEnorm connector CEEnorm container plug socket CEEnorm flange plug socket CEEnorm flange socket CEEnorm flush plug socket CEEnorm flush socket CEEnorm flush-mounted plug socket CEEnorm low voltage plug socket CEEnorm low voltage socket CEEnorm socket CEEnorm surface-mounted socket Cekon built-in plug socket Cekon built-in socket Cekon connecting device Cekon connector Cekon container plug socket Cekon flange plug socket Cekon flange socket Cekon flush plug socket Cekon flush socket Cekon flush-mounted plug socket Cekon low voltage plug socket Cekon low voltage socket Cekon socket Cekon surface-mounted socket ICEE connecting device ICEE connector built-in plug socket built-in socket container plug socket flange plug socket flange socket flush-mounted plug socket low voltage plug socket low voltage socket power connecting device power connector socket surface-mounted socket three-phase connecting device three-phase connector
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.



















