57,07 €
% 86,51 € (34.03% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027730 P/N: PKF32F723 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKF32F723 Toma Embutir Angulada 32A 2Pt 220V Ip67"
Schneider Electric Surface-mounted CEE socket, screw terminals, 32A, 2p+E, 200-250 V AC
Schneider Electric PKF32F723
EAN 3303432033163
Descrizione
Esta toma industrial de Pratika con conexión de tornillos cautivos está montada en panel en ángulo. Posee 2P+E polos, corriente nominal de 32 A y tensión de funcionamiento de 230 V CA. Las dimensiones de la placa base son (An.) 95 mm x (Alt.) 100 mm. El grado de protección es IP67 y IK08. La resistencia al fuego es de 850 °C. Las entradas de cable se utilizan para cables flexibles o rígidos. La sección transversal de los cables de 32 A es de 2,5 mm² a 10 mm². El color del soporte es gris claro (RAL 7035) y la identificación de la tensión de funcionamiento es fácil en azul. La frecuencia es de 50 Hz o 60 Hz. La posición del reloj del contacto es 6h.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 32A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Spannung nach EN 60309-2 | 230 V (50+60 Hz) blau |
| Bemessungsspannung | 200V |
| Bemessungsfrequenz | 50Hz |
| Polzahl | 3 |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | blau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | abgewinkelt |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung | |
| Flanschmaß vertikal | 100mm |
| Bohrlochabstand vertikal | 85mm |
| Flanschmaß horizontal | 90mm |
| Bohrlochabstand horizontal | 77mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKF32F723 |
|---|---|
| EAN | 3303432033163 |
| ETIM | EC001317 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE311015 |
| Peso | 0.22 kg |
| Peso (pacco) | 0.22 kg |
Designazioni
Built-in socket Built-in socket outlet CEE built-in socket CEE built-in socket outlet CEE connector CEE container socket CEE flange socket CEE flange socket outlet CEE low voltage socket CEE low voltage socket outlet CEE plug device CEE recessed socket CEE surface-mounted socket CEE surface-mounted socket outlet CEE under-plaster socket CEE wall socket CEETyp connector CEETyp plug device CEEform built-in socket CEEform built-in socket outlet CEEform connector CEEform container socket CEEform flange socket CEEform flange socket outlet CEEform low-voltage socket CEEform low-voltage socket outlet CEEform plug device CEEform recessed socket CEEform socket CEEform surface-mounted socket CEEform under-plaster socket CEEform wall socket CEEnorm built-in socket CEEnorm built-in socket outlet CEEnorm connector CEEnorm container socket CEEnorm flange socket CEEnorm flange socket outlet CEEnorm low voltage socket CEEnorm low voltage socket outlet CEEnorm plug device CEEnorm recessed socket CEEnorm socket CEEnorm surface-mounted socket CEEnorm under-plaster socket CEEnorm wall socket Cekon built-in socket Cekon built-in socket outlet Cekon connector Cekon container socket Cekon flange socket Cekon flange socket outlet Cekon low voltage socket Cekon low voltage socket outlet Cekon plug device Cekon recessed socket Cekon socket Cekon surface-mounted socket Cekon under-plaster socket Cekon wall socket Container socket Flange socket Flange socket outlet ICEE connector ICEE plug device Low voltage socket Low voltage socket outlet Power-current connector Power-current plug device Socket Surface-mounted socket Three-phase connector Three-phase plug device Under-plaster socket
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.



















