41,84 €
% 63,43 € (34.04% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027728 P/N: PKF32F434 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKF32F434 Clavija aérea; PK PratiKa Tornillo; 3P+T; 32 A; IP 44; 380 - 415 V"
Schneider Electric Surface-mount CEE socket, screw terminals, 32A, 3p+E, 380-415 V AC
Schneider Electric PKF32F434
EAN 3303432033194
Descrizione
PK industrikontakter inneholder plugger,skjøtekontakter og tilpassede ut- og inntak for innfelling. Passer perfekt til Mureva kapslinger. Kontaktene leveres i 16.32.63 og 125A varianter, IP 44 og IP 67. Nominell spenning 2308415V (opptil 690V på fore spørsel). mekanisk styrke ihht. EN 50102:IK08. Motstand mot flammer og ekstreme temperaturer ihht. IEC 60695-2-1 850ºC
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 32A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Spannung nach EN 60309-2 | 400 V (50+60 Hz) rot |
| Bemessungsspannung | 380V |
| Bemessungsfrequenz | 50Hz |
| Polzahl | 4 |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP44 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Steckrichtung | abgewinkelt |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung | |
| Flanschmaß vertikal | 100mm |
| Bohrlochabstand vertikal | 85mm |
| Flanschmaß horizontal | 90mm |
| Bohrlochabstand horizontal | 77mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKF32F434 |
|---|---|
| EAN | 3303432033194 |
| ETIM | EC001317 |
| SCIP | 89350e0d-a4ac-4516-bf86-fdaed8a227fc |
| ECLASS | eClass_10_AKE311015 |
| Peso | 0.21 kg |
| Peso (pacco) | 0.22 kg |
Designazioni
Built-in box Built-in socket CEE built-in box CEE built-in socket CEE connector CEE container socket CEE flange box CEE flange socket CEE flush-mount box CEE flush-mount socket CEE low voltage box CEE low-voltage socket CEE plug device CEE recessed socket CEE surface-mount box CEE surface-mount socket CEE type connector CEE type plug device CEEform built-in box CEEform built-in socket CEEform connector CEEform container socket CEEform flange box CEEform flange socket CEEform flush-mount box CEEform flush-mount socket CEEform low voltage box CEEform low-voltage socket CEEform plug device CEEform recessed socket CEEform socket CEEform surface-mount box CEEnorm built-in box CEEnorm built-in socket CEEnorm connector CEEnorm container socket CEEnorm flange box CEEnorm flange socket CEEnorm flush-mount box CEEnorm flush-mount socket CEEnorm low voltage box CEEnorm low-voltage socket CEEnorm plug device CEEnorm recessed socket CEEnorm socket CEEnorm surface-mount box Cekon built-in box Cekon built-in socket Cekon connector Cekon container socket Cekon flange box Cekon flange socket Cekon flush-mount box Cekon flush-mount socket Cekon low voltage box Cekon low-voltage socket Cekon plug device Cekon recessed socket Cekon socket Cekon surface-mount box Container socket Flange box Flange socket ICEE connector ICEE plug device Low-voltage box Low-voltage socket Power connector Power plug device Recessed socket Socket Surface-mount box Three-phase connector Three-phase plug device
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.



















