47,49 €
% 72,00 € (34.04% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810027699 P/N: PKE32M734 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric PKE32M734 Ficha Industrial 32A Tripolar + Tierra 380V IP67 Con Conexión a Tornillo"
Schneider Electric CEE connector, screw terminals, 32A, 3p+E, 380-415 V AC, IP67
Schneider Electric PKE32M734
EAN 3303432032302
Descrizione
Cette prise industrielle Pratika 3P+T avec connexion à vis imperdable est droite. Son courant nominal est de 32A et la tension de fonctionnement est de 400VAC. Cette prise dispose des degrés de protection IP67 et IK08, et d'une résistance au feu de 850°C. La couleur de la prise est gris clair (RAL 7035) avec une identification facile de la tension de fonctionnement en rouge. Ses entrées sont adaptées aux câbles flexibles ou rigides. La position d'horloge du contact est 6h.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 32A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Polzahl | 4 |
| Spannung nach EN 60309-2 | 400 V (50+60 Hz) rot |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 0 |
| Phasenwender | |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Kabeleinführung | Verschraubung |
| Steckrichtung | gerade |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | CuZn |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | vernickelt |
| Militärausführung |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | PKE32M734 |
|---|---|
| EAN | 3303432032302 |
| ETIM | EC000140 |
| SCIP | 661ec80b-b956-4b0a-92bb-53046f4cfb4c |
| ECLASS | eClass_10_AKE316015 |
| Peso | 0.26 kg |
| Peso (pacco) | 0.26 kg |
Designazioni
Angled plug CEE angled plug CEE appliance plug CEE built-in plug CEE connector CEE coupling device CEE phase reverser CEE plug CEE surface-mounted appliance plug CEE surface-mounted phase reverser CEE test plug CEE type connector CEE type coupling device CEE type plug CEE wall-mounted appliance plug CEE wall-mounted phase reverser CEEform connector CEEform coupling device CEEform plug CEEnorm connector CEEnorm coupling device Cekon appliance plug Cekon connector Cekon coupling device Container plug ICEE connector ICEE coupling device Phase reverser Plug Plug CEE Power connector Power coupling device Three-phase connector Three-phase coupling device
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.

























