664,50 €
% 1.110,27 € (40.15% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 6-8 Settimane
Art. No: WST8810021462 P/N: LVR05500A40T Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric LVR05500A40T Filter reactor, PowerLogic PFC, 50kvar, 210Hz, (4,2), 5.7%, 50Hz, 400V"
Schneider Electric Filter reactor, PowerLogic PFC, 50kvar, 210Hz, (4,2), 5.7%, 50Hz, 400V
Schneider Electric LVR05500A40T
EAN 3606480541452
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Polzahl | 3 |
|---|---|
| Resonanzfrequenz des elektrischen Filters | -kHz |
| Bemessungsbetriebsfrequenz | 50Hz |
| Max. Bemessungsbetriebsspannung Ue | 400V |
| Bemessungsstrom AC | 72.16A |
| Max. Betriebsstrom (Ith) bei Betriebsspannung AC | 47A |
| Verdrosselungsfaktor | 5.7% |
| Filterbankleistung | 50kvar |
| Schutzart (IP) | IP00 |
| Schutzart (NEMA) |
Technical data
| P/N (Part Number) | LVR05500A40T |
|---|---|
| EAN | 3606480541452 |
| ETIM | EC002565 |
| ECLASS | eClass_10_ACO742012 |
| Weight | 31 kg |
| Weight (Package) | 31 kg |
Designations
Compensation Compensation reactors Detuned reactor Filter circuit reactor Filter reactor Low voltage filter circuit reactor PFC reactor Power quality Reactive power Reactive power compensation Reactive power component Resonance reactor
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.


















