1.246,06 €
Ordinabile ora, tempo di consegna: 2-3 Settimane
Art. No: WST8810013340 P/N: C16H32M100 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric C16H32M100 Interruttore, ComPact NSX160H, 70kA/415VAC, 3 poli, Sganciatore MicroLogic 2,2M 100A"
Schneider Electric Interruttore, ComPact NSX160H, 70kA/415VAC, 3 poli, Sganciatore MicroLogic 2,2M 100A
Schneider Electric C16H32M100
EAN 3606481999184
Descrizione
This ComPacT NSX160H is a complete 3P 3D fixed-mounted circuit breaker designed to optimize space requirements and breaking capacity. It is an optimal choice for motor protection applications. The breaking capacity (Icu) is 70 kA eff. at 415 VAC, 50/60 Hz. The operating voltage is 690 VAC 50/60 Hz. This product features an electronic MicroLogic 2.2 M trip unit with a nominal current of 150 A. The MicroLogic 2.2 M trip unit offers adjustable long-term and short-term protection functions and a fixed instantaneous protection. This 3-pole design (105 mm x 161 mm x 86 mm) comes with a variety of optional features and accessories. It meets international standards (IEC 60947), CCC, EAC, and marine specifications. The ComPacT NSX160H is a part of the EcoStruxure Power architecture by Schneider Electric.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Überlastauslöser Stromeinstellung | 50A |
|---|---|
| Einstellbereich des unverzögerten Kurzschlussauslösers | 1500A |
| Mit thermischem Überlastschutz | 1 |
| Phasenausfallempfindlich | 1 |
| Auslösetechnik | elektronisch |
| Bemessungsbetriebsspannung | 690V |
| Bemessungsdauerstrom Iu | 150A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-3 | -kW |
| Verlustleistung | 27.6W |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Schraubanschluss |
| Ausführung des Betätigungselements | sonstige |
| Gerätebauart | Einbaugerät Festeinbautechnik |
| Mit integriertem Hilfsschalter | |
| Mit integriertem Unterspannungsauslöser | |
| Polzahl | 3 |
| Bemessungsgrenzkurzschlussausschaltstrom Icu bei 400 V | 70kA |
| Schutzart (IP) | IP40 |
| Höhe | 161mm |
| Breite | 105mm |
| Tiefe | 86mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | C16H32M100 |
|---|---|
| EAN | 3606481999184 |
| ETIM | EC000074 |
| SCIP | 811c5f45-220d-4e22-b512-f9d771b72680 |
| ECLASS | eClass_10_AGZ529016 |
| Peso | 1.78 kg |
| Peso (pacco) | 2.28 kg |
Designazioni
100 A 3 Pole 415 VAC C16H32M100 Circuit Breaker Compact NSX Micrologic 2.2
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.













































