67,46 €
% 94,49 € (28.61% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 2-3 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810009234 P/N: A9XPC748 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9XPC748 ACTI9 IC40 COMB BUSBAR 3PN 48 MOD. 18MM"
Schneider Electric Acti9 Busbar Pin, 3P+N, 9mm Pin Spacing, 48 Modules, Top Connection
Schneider Electric A9XPC748
EAN 3606489443528
Descrizione
Acti9 busbar system. 3-pole+N, operational current 80 A, rated insulation voltage (Ui) 440 V AC, operating voltage (Ue) 400 V AC, 9 mm pin spacing, can be cut to length. 48 modules, installation of the busbar to the modular devices from above. Compatible with the switching capacity of circuit breakers from Schneider Electric. Color - RAL 9003. The busbar meets the following standards: IEC 61439-1.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Anzahl der Phasen | 3 |
|---|---|
| Polzahl | 4 |
| Geeignet für Anzahl Geräte | 16 |
| Teilungsmaß | 9mm |
| Querschnitt | -mm² |
| Länge | 862mm |
| Zuschneidbar | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 48 |
| Bemessungsdauerstrom Iu | 80A |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Stift |
| Isoliert | 1 |
| Bemessungsstoßspannung | -kV |
| Bedingter Bemessungskurzschlussstrom Iq | -kA |
| Max. Bemessungsbetriebsspannung Ue | 400V |
| Bemessungskurzzeitstromfestigkeit Icw | -kA |
| Geeignet für Geräte mit N-Leiter | 1 |
| Geeignet für Geräte mit Hilfsschalter | |
| Farbe | weiß |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9XPC748 |
|---|---|
| EAN | 3606489443528 |
| ETIM | EC000215 |
| SCIP | 12618b2a-bc0e-4c2d-bb7b-9185c26e01fe |
| Peso | 0.58 kg |
| Peso (pacco) | 0.58 kg |
Designazioni
Busbar Busbar Busbar block Busbar system Busbar system Compact busbar Conductor bridge Connection Device support rail Four-phase busbar Pin-type busbar Power busbar Rail Rail block Single-phase busbar Slot-hole rail Three-phase busbar Three-phase busbar block Three-phase busbar system Two-phase busbar Universal busbar Wiring bridge Wiring rail
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.























