174,00 €
% 242,76 € (28.32% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 2-3 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810009170 P/N: A9V61225 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9V61225 Vigi iC60 - earth leakage add-on block - 2P - 25A - 30mA - SI type"
Schneider Electric RCB Vigi iC60L, 2P, 25A, 30mA, Type A, SI
Schneider Electric A9V61225
EAN 3606480087721
Descrizione
RCB Acti 9 Vigi iC60L. 2-pole, rated current 25A, rated residual current 30mA, Type A, SI, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. Can be mounted on the right side of the iC60L series circuit breaker. The triggering by residual current is indicated by a red, mechanical display at the toggle. Terminals IP 20. Test button for regular testing of the function. Technology of the tripping unit- thermomagnetic. Additionally encompassable auxiliary modules (optional)- fault signalising switch, auxiliary switch, under-voltage trip, over-voltage trip, shunt trip. The Vigi iC60L RCB meets the following standards- IEC/EN 61009-1. Furthermore, this series is VDE certified!
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 25A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.03A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 2 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 1.4W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | 1 |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9V61225 |
|---|---|
| EAN | 3606480087721 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | b078722f-7853-4e1e-a05b-29638f57b0ab |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Peso | 0.14 kg |
| Peso (pacco) | 0.14 kg |
Designazioni
RCB RCB Block Vigi earth fault residual current residual current block
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.





















