107,05 €
% 149,35 € (28.32% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810009164 P/N: A9V54225 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9V54225 Vigi iC60 - earth leakage add-on block - 2P - 25A - 300mA - A type"
Schneider Electric Residual Current Device Vigi iC60L, 2P, 25A, 300mA, Type A
Schneider Electric A9V54225
EAN 3606480374531
Descrizione
Residual Current Device Acti 9 Vigi iC60L. 2-pole, rated current 25A, rated residual current 300mA, Type A, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. Can be mounted on the right-hand side to iC60L series circuit breakers. Tripping by residual current is indicated by a red, mechanical indicator on the toggle. Terminals IP 20. Test button for regular functional testing. Trip unit technology- thermomagnetic. Additional auxiliary modules can be mounted in line (optional)- fault signaling switch, auxiliary switch, undervoltage release, overvoltage release, shunt trip. The Vigi iC60L Residual Current Device meets the following standards: IEC/EN 61009-1. Also, this series is VDE certified!
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 25A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.3A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 2 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 0.25kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 1.3W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9V54225 |
|---|---|
| EAN | 3606480374531 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | 42d9fa7e-1604-4ebd-8742-78b281843dbb |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Peso | 0.12 kg |
| Peso (pacco) | 0.13 kg |
Designazioni
Earth Fault RCB RCB Residual Current Residual Current Block Vigi
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.





















