101,93 €
% 142,21 € (28.32% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810009158 P/N: A9V51225 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9V51225 Vigi iC60 - earth leakage add-on block - 2P - 25A - 30mA - A type"
Schneider Electric RCD Block Vigi iC60L, 2P, 25A, 30mA, Type A
Schneider Electric A9V51225
EAN 3606480090653
Descrizione
RCD Block Acti 9 Vigi iC60L. 2-pole, rated current 25A, rated residual current 30mA, Type A, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. Can be mounted on the right side of miniature circuit breakers of the iC60L series. Activation by residual current is indicated by a red, mechanical indication on the handle. Terminals IP 20. Test button for regular functional testing. Technology of the trip unit- thermomagnetic. Additional auxiliary modules that can be lined up (optional)- fault signal switch, auxiliary switch, undervoltage release, overvoltage release, shunt trip. The Vigi iC60L RCD Block meets the following standards- IEC/EN 61009-1. Moreover, this series is VDE certified!.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 25A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.03A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 2 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 0.25kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 1.4W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9V51225 |
|---|---|
| EAN | 3606480090653 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | 42d9fa7e-1604-4ebd-8742-78b281843dbb |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Peso | 0.15 kg |
| Peso (pacco) | 0.15 kg |
Designazioni
RCD RCD Block Vigi earth fault residual current residual current block
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.





















