348,86 €
% 486,71 € (28.32% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 2-3 Settimane
Art. No: WST8810009154 P/N: A9V30225 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9V30225 Vigi iC60 - earth leakage add-on block - 2P - 25A - 10mA - SI type"
Schneider Electric RCD unit Vigi iC60L, 2P, 25A, 10mA, Type A, SI
Schneider Electric A9V30225
EAN 3606480087844
Descrizione
RCD unit Acti 9 Vigi iC60L. 2-pole, rated current 25A, rated residual current 10mA, Type A, selective, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 500V AC. Can be mounted to the right of the iC60L series circuit breakers. The tripping due to residual current is indicated by a red, mechanical indication on the toggle. Terminals IP 20. Test button for regular functional testing. Trigger unit technology - thermomagnetic. Additionally, auxiliary modules can be attached (optional) - fault signal switch, auxiliary switch, under-voltage release, over-voltage trip, shunt trip. The Vigi iC60L RCD unit meets the following standards: IEC/EN 61009-1. Moreover, this series is VDE certified!
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 25A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.01A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 2 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 500V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 6kV |
| Verlustleistung | 3W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | 1 |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | -25°C |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9V30225 |
|---|---|
| EAN | 3606480087844 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | bd8687b8-6ced-4514-a3c2-bd3ad8bc2d3c |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Peso | 0.14 kg |
| Peso (pacco) | 0.14 kg |
Designazioni
RCD Vigi earth fault residual current residual current block residual current device
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.





















