42,74 €
% 73,07 € (41.51% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810007755 P/N: A9C20631 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric A9C20631 contactor iCT 25 A 1 NA 220...240 V 60 Hz"
Schneider Electric Installation contactor iCT 25A 1S 220/240V 60Hz
Schneider Electric A9C20631
EAN 3606480375026
Descrizione
Installation contactor Acti 9 iCT. Rated current 25A, 1S, control voltage 220/240V, 60Hz, insulation voltage (Ui) 500V AC. Switching of electrical circuits up to 100A. Terminals IP 20. Quiet switching. Mechanical switching position indicator. Installation contactors with a preselection feature have a front-side operation mode selector with four positions. Compatible with the entire Acti 9 product range. The iCT installation contactor meets the following standards - EN 61095 and IEC 1095. Furthermore, this series is VDE certified!.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Bemessungsbetriebsspannung | 250V |
|---|---|
| Bemessungsbetriebsstrom | 25A |
| Gebrauchskategorie nach EN IEC 60947-4-1 | |
| Bemessungsbetätigungsspannung | 220V |
| Spannungsart der Betriebsspannung | AC |
| Spannungsart der Betätigungsspannung | AC |
| Anzahl der Kontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Kontakte als Öffner | 0 |
| Max. Glühlampenlast | 2850W |
| Max. Leuchtstofflampenlast | 1200VA |
| Max. Leuchtstofflampenlast (Duo-Schaltung) | 2400VA |
| Max. Leuchtstofflampenlast (parallel kompensiert) | 1200VA |
| Schieber für Handschaltung | |
| Breite in Teilungseinheiten | 1 |
| Einbautiefe | 43.5mm |
| Zusatzeinrichtungen möglich | 1 |
| Mit Tag-/Nachtfunktion | |
| Brummfrei | |
| Schutzart (IP) | IP20 |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | A9C20631 |
|---|---|
| EAN | 3606480375026 |
| ETIM | EC001653 |
| SCIP | 429095ee-388a-4184-bea4-16f87e374975 |
| ECLASS | eClass_10_AFZ820015 |
| Peso | 0.11 kg |
| Peso (pacco) | 0.11 kg |
Designazioni
Contactor Installation contactor Installation contactor for DIN rail mounting
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.



























