56,67 €
% 85,92 € (34.04% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810007032 P/N: 83871 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric 83871 Spina fissa BT da incasso IP67 32A 380V 3P+N+T"
Schneider Electric Spina fissa BT da incasso IP67 32A 380V 3P+N+T
Schneider Electric 83871
EAN 3303430838715
Descrizione
Surface-mounted devices CEE plug with a current carrying capacity of 32A, including 3 poles, neutral, and earth, for voltages between 380-415 V AC, compliant with IP67.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| IEC-Stromstärke | 32A |
|---|---|
| Stromstärke nach UL/CSA (wenn UL-Ausführung gewünscht) | -A |
| Spannung nach EN 60309-2 | 400 V (50+60 Hz) rot |
| Bemessungsspannung | 380V |
| Bemessungsfrequenz | 50Hz |
| Polzahl | 4 |
| Uhrzeit-Stellung | 6h |
| Kennfarbe | rot |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP67 |
| Anschlusstechnik | Schraubklemme |
| Bauform | Anbaugerätestecker |
| Phasenwender | |
| Steckrichtung | rechtwinklig |
| Werkstoff | Kunststoff |
| Kontaktmaterial | |
| Oberflächenbehandlung Kontakte | |
| Militärausführung |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | 83871 |
|---|---|
| EAN | 3303430838715 |
| ETIM | EC001319 |
| SCIP | 661ec80b-b956-4b0a-92bb-53046f4cfb4c |
| ECLASS | eClass_10_AKE312014 |
| Peso | 0.29 kg |
| Peso (pacco) | 0.29 kg |
Designazioni
CEE built-in device plug CEE connector CEE coupling device CEE device plug CEE phase inverter CEE standard connector CEE standard coupling device CEE surface-mounted phase inverter CEE surface-mounted plug CEE type connector CEE type coupling device CEE type device plug CEE wall-mounted device plug CEE wall-mounted phase inverter CEEform connector CEEform coupling device CEEform device plug Cekon connector Cekon coupling device Cekon device plug Container plug Device plug Heavy current connector Heavy current coupling device Industrial CEE connector Industrial CEE coupling device Phase inverter Surface-mounted CEE device plug Three-phase connector Three-phase coupling device
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.




















