1.043,46 €
% 1.783,81 € (41.5% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810005463 P/N: 19107 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric 19107 VIGI NG125 Asi 4P 125A I/S/R"
Schneider Electric RCD Block Vigi NG125, 4P, 125A, 300-3000mA, Type A, SI
Schneider Electric 19107
EAN 3303430191070
Descrizione
RCD Block Vigi NG125, 300-3000mA. 4-pole, Rated current 125A, Type A-SI, Operating voltage (Ue) 230-240V, 400-415V, Insulation voltage (Ui) 690V. RCD blocks Vigi NG125 are mounted on the right side of the circuit breakers of the NG125 series. In combination, they form a RCD/MCB with the following functions - additional protection in case of direct contact (30 mA), fault protection for indirect contact (up to 300 mA), fire protection (300 mA). The SI version prevents unwanted tripping in systems where high availability is required (e.g., telecommunications, hospitals, infrastructure, data centers). It ensures high electrical immunity to transient leakage currents, for example, caused by switching operations of electronic ballasts, EMC filters, a high number of PCs, voltage spikes (lightning, switching operations). Additional modular accessories (optional) - indication of switch position, fault tripping, shunt trip, under-voltage trip, over-voltage trip.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 125A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | 1 |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.3A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | 1 |
| Polzahl | 4 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 5kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 690V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 8kV |
| Verlustleistung | 4W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 16mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 10mm² |
| Fehlauslöseschutz | 1 |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | 25°C |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | 19107 |
|---|---|
| EAN | 3303430191070 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | 93d5f95e-203e-4b60-8a26-236a123bd123 |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Peso | 0.88 kg |
| Peso (pacco) | 0.88 kg |
Designazioni
RCD RCD block RCD unit Vigi earth leakage ground fault
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.






































