678,10 €
% 946,05 € (28.32% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810005416 P/N: 19039 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric 19039 VIGI NG125 A 3P 125A 30mA"
Schneider Electric RCD Block Vigi NG125, 3P, 125A, 30mA, Type A
Schneider Electric 19039
EAN 3303430190394
Descrizione
RCD Block Acti 9 Vigi NG125. 3-pole, rated current 125A, rated residual current 30mA, Type A, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 690V AC. Can be mounted on the right side of NG125 series circuit breakers. The tripping by residual current is indicated by a red mechanical indicator on the toggle. Terminals have an IP 20 design. Test button for regular functionality checks. Trigger unit technology - thermomagnetic. Additionally attachable auxiliary modules (optional) - shunt trip (MXV) and fault signal switch (SDV). The Vigi NG125 RCD Block fulfills the following standards: IEC/EN 61009-1. Furthermore, this series is VDE certified!
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 125A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.03A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 3 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 690V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 8kV |
| Verlustleistung | -W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 16mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 10mm² |
| Fehlauslöseschutz | |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | 25°C |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | 19039 |
|---|---|
| EAN | 3303430190394 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | 93d5f95e-203e-4b60-8a26-236a123bd123 |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Peso | 0.9 kg |
| Peso (pacco) | 0.9 kg |
Designazioni
Earth fault RCD RCD Block Residual current Residual current block Vigi
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.






































