593,66 €
% 828,24 € (28.32% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 4-6 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810005409 P/N: 19018 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric 19018 módulo de fuga a tierra Vigi NG125 - 63 A - 4 P - 230-415 V - 300 mA"
Schneider Electric RCD Block Vigi NG125, 4P, 63A, 300mA, Type A
Schneider Electric 19018
EAN 3303430190189
Descrizione
RCD Block Acti 9 Vigi NG125. 4-pole, nominal current 63A, nominal fault current 300mA, Type A, operating voltage (Ue) 400-415V AC, insulation voltage (Ui) 690V AC. Can be mounted on the right side to miniature circuit breakers of the NG125 series. The tripping by residual current is indicated by a red mechanical display on the knob. Terminals IP 20. Test button for regular functional testing. Technology of the trip unit- thermomagnetic. Additional modular accessories (optional)- shunt trip (MXV) and fault signal switch (SDV). The Vigi NG125 RCD Block complies with the following standards: IEC/EN 61009-1. This series is also VDE certified!
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Nennspannung | 230V |
|---|---|
| Nennstrom | 63A |
| Bemessungsfehlerstrom einstellbar | |
| Bemessungsfehlerstrom | 0.3A |
| Max. Verzögerungszeit | 0ms |
| Verzögerungszeit einstellbar | |
| Polzahl | 4 |
| Fehlerstrom-Typ | A |
| Stoßstromfestigkeit | 3kA |
| Frequenz | 50/60 Hz |
| Bemessungsisolationsspannung Ui | 690V |
| Bemessungsstoßspannungsfestigkeit Uimp | 8kV |
| Verlustleistung | -W |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt eindrähtig | 1.5mm² |
| Anschließbarer Leiterquerschnitt mehrdrähtig | 1mm² |
| Fehlauslöseschutz | |
| Mit Verriegelungsvorrichtung | 1 |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Verschmutzungsgrad | 3 |
| Umgebungstemperatur während des Betriebs | 25°C |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | 19018 |
|---|---|
| EAN | 3303430190189 |
| ETIM | EC002297 |
| SCIP | 81454b7e-fcdf-4818-a481-efccd54a351f |
| ECLASS | eClass_10_ACN357011 |
| Peso | 0.52 kg |
| Peso (pacco) | 0.52 kg |
Designazioni
RCD RCD block RCD unit Vigi earth leakage residual current
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.









































