164,16 €
% 235,03 € (30.15% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 2-3 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810005052 P/N: 13434 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric 13434 Kaedra - for modular device - 2 x 18 modules - 2 terminal blocks"
Schneider Electric Kaedra Small Distribution Board, 2x18 TE, IP65
Schneider Electric 13434
EAN 3303430134343
Descrizione
Kaedra small distribution board, IP65 rated. Dimensions 460 x 448 x 160 mm, TE 2 x 18. The shielding of the cables for the metering signals must be connected to the support kit for cable shielding BMX XSPxx00 located below the module carrier with the metering modules BMX EHC 0200/0800. Degree of protection IP 65, mechanical impact protection IK 09. Glow-wire test 650 °C. Housing color RAL 7035, flip cover light green. Housing with PE/N terminals. Multiple housings can be combined horizontally and vertically using M32 extension sockets. Depth of the DIN rail adjustable, center distance between 2 DIN rails can be set to 125, 150, or 175 mm (factory setting 150 mm).
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Montageart | Aufputz |
|---|---|
| Anzahl der Reihen | 2 |
| Breite in Teilungseinheiten | 18 |
| Art der Abdeckung | Tür |
| Ausführung Deckel | geschlossen |
| Art der Tür | einfach |
| Transparenter Deckel/Tür | 1 |
| Signaldurchlassende Tür | 1 |
| Mit Schloss | |
| Art der Schließung | sonstige |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Einbautiefe | -mm |
| Einbauhöhe | -mm |
| Einbaubreite | -mm |
| Innentiefe | 88mm |
| Erdungsklemmenblock | 1 |
| Neutralleiterklemmenblock | 1 |
| DIN-Schiene | 1 |
| Mit Montageplatte | |
| Anbaumöglichkeit | 1 |
| EMV-Ausführung | |
| UV-beständig | 1 |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Höhe | 460mm |
| Breite | 448mm |
| Tiefe | 160mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | 13434 |
|---|---|
| EAN | 3303430134343 |
| ETIM | EC000214 |
| SCIP | 5305d5d6-3783-4b3d-abd0-61fa4a6023d7 |
| ECLASS | eClass_10_ACN387011 |
| Peso | 4.43 kg |
| Peso (pacco) | 4.43 kg |
Designazioni
Cabinet Chain distributor Circuit breaker box Circuit breaker cabinet Circuit breaker housing Circuit breaker housing for duct installation Circuit breaker unit Circuit distributor Complete cabinet Device mounting unit for installation duct Device mounting unit for trunking Distribution cabinet Distributor Drywall distributor Empty cabinet Enclosure for RCD switch Field distributor Flush-mount distributor Flush-mounted distributor Flush-mounted mini distributor Flush-mounted small distributor Fuse branch box Hood distributor Housing Installation distributor Main distributor Meter cabinet Mini distributor RCD switch housing Small distribution board combination Small distributor Small installation distributor Surface-mounted distributor Surface-mounted hood distributor Terminal cover Wall cabinet
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.































