132,16 €
% 189,21 € (30.15% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 2-3 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810005051 P/N: 13433 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric 13433 Quadro Kaedra 2 filas 24 módulos"
Schneider Electric Kaedra small distribution board, 2x12 TE, IP65
Schneider Electric 13433
EAN 3303430134336
Descrizione
Kaedra small distribution board, IP65 rated. Dimensions 460 x 340 x 160 mm, TE 2 x 12. Shielding of the cables for the analog signals must be attached to the base kit for cable shielding. Degree of protection IP 65, mechanical impact resistance rating IK 09. Glow wire test 650 °C. Housing color RAL 7035, Folding cover light green. Housing with PE/N terminals. Multiple housings can be combined horizontally and vertically using M32 mounting sockets. Depth of the DIN rail adjustable, center distance between 2 DIN rails can be set to 125, 150 or 175 mm as desired (factory default setting 150 mm).
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Montageart | Aufputz |
|---|---|
| Anzahl der Reihen | 2 |
| Breite in Teilungseinheiten | 12 |
| Art der Abdeckung | Tür |
| Ausführung Deckel | geschlossen |
| Art der Tür | einfach |
| Transparenter Deckel/Tür | 1 |
| Signaldurchlassende Tür | 1 |
| Mit Schloss | |
| Art der Schließung | sonstige |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Einbautiefe | -mm |
| Einbauhöhe | -mm |
| Einbaubreite | -mm |
| Innentiefe | 88mm |
| Erdungsklemmenblock | 1 |
| Neutralleiterklemmenblock | 1 |
| DIN-Schiene | 1 |
| Mit Montageplatte | |
| Anbaumöglichkeit | 1 |
| EMV-Ausführung | |
| UV-beständig | 1 |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Höhe | 460mm |
| Breite | 340mm |
| Tiefe | 160mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | 13433 |
|---|---|
| EAN | 3303430134336 |
| ETIM | EC000214 |
| SCIP | 5305d5d6-3783-4b3d-abd0-61fa4a6023d7 |
| ECLASS | eClass_10_ACN387011 |
| Peso | 3.58 kg |
| Peso (pacco) | 3.58 kg |
Designazioni
Automatic box Automatic housing Automatic housing/cabinet Automatic loading unit Cabinet Channel insert automatic housing Circuit breaker cabinet Circuit distributor Complete cabinet Device attachment unit for desk channel Device attachment unit for installation channel Distribution cabinet Distributor Empty cabinet Empty housing for RCD switch Enclosure Field distributor Flush-mounted distributor Flush-mounted miniature distributor Flush-mounted small distributor Fuse branch box Hollow wall distributor Hood distributor Installation distributor Installation small distributor Main distributor Miniature distributor Modular distributor RCD switch housing Small distribution combination Small distributor Surface-mounted distributor Surface-mounted hood distributor Terminal cover UP distributor Wall cabinet
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.































