26,64 €
% 38,14 € (30.15% risparmio)
Ordinabile ora, tempo di consegna: 7-10 Giorni lavorativi
Art. No: WST8810005042 P/N: 13175 Produttore: Schneider Electric
Pagamento sicuro
Spedizione rapida
Consulenza specializzata



Info sui prodotti "Schneider Electric 13175 Mini carcasa para tomas aliment., carcasa Mureva, 1 x 4 mód., 1 apertura 65x85 mm, (An.)98mm x (Al.)248 mm, sin bornero"
Schneider Electric Kaedra mini housing, for sockets, 98x248mm, 4 modules, 1 opening
Schneider Electric 13175
EAN 3303430131755
Descrizione
This weatherproof, versatile Kaedra housing for up to 4 modules in 1 row comes with a transparent cover. It enables the installation of sockets. The dimensions of the box are (W) 98mm x (H) 248mm x (D) 98.5mm. The dimensions of the openings are 65mm x 85mm. The rated current is 63A, complete insulation according to EN 60439-1 Class 2. The degree of protection is IP65 and IK09. The housing color is light gray (RAL 7035). The operating temperature ranges from -25°C to 40°C. Empty, this housing complies with IEC 60670. Equipped with switch cabinets, this housing complies with IEC 60493-3.
Documenti e download
Attributi del prodotto
| Montageart | Aufputz |
|---|---|
| Anzahl der Reihen | 1 |
| Breite in Teilungseinheiten | 4 |
| Art der Abdeckung | Tür |
| Ausführung Deckel | geschlossen |
| Art der Tür | einfach |
| Transparenter Deckel/Tür | 1 |
| Signaldurchlassende Tür | 1 |
| Mit Schloss | |
| Art der Schließung | sonstige |
| Werkstoff des Gehäuses | Kunststoff |
| Einbautiefe | -mm |
| Einbauhöhe | -mm |
| Einbaubreite | -mm |
| Innentiefe | 61mm |
| Erdungsklemmenblock | |
| Neutralleiterklemmenblock | |
| DIN-Schiene | 1 |
| Mit Montageplatte | |
| Anbaumöglichkeit | 1 |
| EMV-Ausführung | |
| UV-beständig | 1 |
| Farbe | grau |
| RAL-Nummer | 7035 |
| Schutzart (IP) | IP65 |
| Höhe | 248mm |
| Breite | 98mm |
| Tiefe | 98.5mm |
Dati tecnici
| P/N (Codice articolo) | 13175 |
|---|---|
| EAN | 3303430131755 |
| ETIM | EC000214 |
| SCIP | 5036b720-908f-495f-9f9e-e215274e05b0 |
| Peso | 0.4 kg |
| Peso (pacco) | 0.4 kg |
Designazioni
Cabinet Cavity wall distributor Circuit breaker cabinet Circuit breaker housing Circuit breaker housing for duct mounting Circuit breaker insert unit Circuit distributor Complete cabinet Device mounting unit for installation duct Device mounting unit for trunking Distribution cabinet Distribution cabinet Distributor Empty cabinet Empty housing for RCD switch Enclosure Field distributor Flush distributor Flush-mounted distributor Flush-mounted micro distributor Flush-mounted small distributor Fuse box Fuse branch box Hood distributor Installation distributor Main distributor Modular distributors RCD switch housing Small distribution combination Small distributor Small installation distributor Surface-mounted distributors Surface-mounted hood distributors Terminal cover Very small distributor Wall cabinet
Login
Nessuna recensione trovata Condividi le tue opinioni con gli altri.


























