€110.00
% €111.62 (1.45% saved)
Available, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025128 P/N: NSYMPD6M6 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMPD6M6 Spatial SFM simple partition door - 300x600 mm - 6M"
Schneider Electric Spatial SFM simple partition door - 300x600 mm - 6M
Schneider Electric NSYMPD6M6
EAN 3606480850141
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Teiltür |
|---|---|
| Ausführung als Sichttür | |
| Ausführung als Tür für Trennschalterverriegelung | |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 300mm |
| Tiefe | 10mm |
| EMV-Ausführung | |
| Werkstoff | Stahl |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMPD6M6 |
|---|---|
| EAN | 3606480850141 |
| ETIM | EC000747 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| Weight | 3.35 kg |
| Weight (packaged) | 3.35 kg |
Designations
Clear door Closed door Cupboard door Decorative door Door Door / Operator panel (switchgear) Door for cabinet Door for cavity wall distributor Door for isolator locking Door with viewing pane Door/Operator panel (switchgear) Frame Frame with door Full glass door Glass door Hinged door Interior door Lock and strike door Lock door Operator panel Plastic door Smoke glass door Steel door Steel sheet door Transparent door View door
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















