€212.27
% €215.39 (1.45% saved)
Available, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025115 P/N: NSYMPD18M8 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMPD18M8 Spatial SFM simple split door - 900x800 mm - 18M"
Schneider Electric Spatial SFM simple split door - 900x800 mm - 18M
Schneider Electric NSYMPD18M8
EAN 3606480850257
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Teiltür |
|---|---|
| Ausführung als Sichttür | |
| Ausführung als Tür für Trennschalterverriegelung | |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 900mm |
| Tiefe | 10mm |
| EMV-Ausführung | |
| Werkstoff | Stahl |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMPD18M8 |
|---|---|
| EAN | 3606480850257 |
| ETIM | EC000747 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| Weight | 12.63 kg |
| Weight (packaged) | 12.63 kg |
Designations
Cabinet door Clear door Closed door Control panel Decorative door Door Door / Control panel (switchgear) Door for cabinet Door for disconnect switch lock Door for hollow wall distributor Door frame Door frame with door Door with viewing window Door/Control panel (switchgear) Full glass door Glass door Hinged door Interior door Lock and hinge door Lock door Plastic door Smoked glass door Steel door Steel sheet door Transparent door Viewing door
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















