€200.54
% €203.49 (1.45% saved)
Available, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025114 P/N: NSYMPD18M6 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMPD18M6 Spatial SFM simple partition door - 900x600 mm - 18M"
Schneider Electric Spatial SFM simple partition door - 900x600 mm - 18M
Schneider Electric NSYMPD18M6
EAN 3606480850240
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Teiltür |
|---|---|
| Ausführung als Sichttür | |
| Ausführung als Tür für Trennschalterverriegelung | |
| Breite | 600mm |
| Höhe | 900mm |
| Tiefe | 10mm |
| EMV-Ausführung | |
| Werkstoff | Stahl |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMPD18M6 |
|---|---|
| EAN | 3606480850240 |
| ETIM | EC000747 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| Weight | 9.83 kg |
| Weight (packaged) | 9.83 kg |
Designations
Clear door Closed door Cupboard door Decorative door Door Door / Operator panel (switchgear) Door for cabinet Door for disconnect switch lock Door for hollow wall distributor Door frame Door frame with door Door with viewing window Door/Operator panel (switchgear) Full glass door Glass door Hinged door Interior door Lock and hinged door Lock door Operator panel Plastic door Sheet steel door Smoked glass door Steel door Transparent door View door
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















