€177.67
% €180.29 (1.45% saved)
Available, delivery time: 2-3 Bussines days
Art. No: WST8810025113 P/N: NSYMPD16M8 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric NSYMPD16M8 Spatial SFM simple split door - 800x800 mm - 16M"
Schneider Electric Spatial SFM simple split door - 800x800 mm - 16M
Schneider Electric NSYMPD16M8
EAN 3606480850233
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Ausführung | Teiltür |
|---|---|
| Ausführung als Sichttür | |
| Ausführung als Tür für Trennschalterverriegelung | |
| Breite | 800mm |
| Höhe | 800mm |
| Tiefe | 10mm |
| EMV-Ausführung | |
| Werkstoff | Stahl |
| Ausführung der Oberfläche | pulverbeschichtet |
| Farbe | grau |
| Schutzart (IP) | IP54 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | NSYMPD16M8 |
|---|---|
| EAN | 3606480850233 |
| ETIM | EC000747 |
| SCIP | 52da316e-d4e1-4114-85c0-32a03b2934fd |
| Weight | 11.35 kg |
| Weight (packaged) | 11.35 kg |
Designations
Cabinet door Clear door Closed door Decorative door Door Door / Operator panel (switchgear) Door for cabinet Door for disconnect switch lock Door for drywall distributor Door frame Door frame with door Door with viewing window Door/Operator panel (switchgear) Frosted glass door Full glass door Glass door Hinged door Inspection door Interior door Lock and hinged door Lock door Operator panel Plastic door Sheet steel door Steel door Transparent door
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















