€303.00
Available to order, delivery time: 2-3 Weeks
Art. No: WST8810018755 P/N: LC2D12EHE Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric LC2D12EHE Wendeschützkombination, 3p+1S+1Ö, 5,5kW/400V/AC3, 12A, Spule 48 - 130V AC/DC"
Schneider Electric Reversing contactor combination, 3p+1NO+1NC, 5.5kW/400V/AC3, 12A, coil 48 - 130V AC/DC
Schneider Electric LC2D12EHE
EAN 3606480987885
Description
TeSys Deca Advanced dreieretningsvender - er en universell markedsledende serie med kontaktorer for strømmer mellom 9 og 150A (0,06kW til 75kW) lavt forbruk -Alle typer startere: reverserende eller ikke-reverserende, stjerne/delta, med auto-transformator, osv -Tilkobli Kontaktoren har en lavtforbrukende 48-130V AC/DC spole med elektronisk styring, 2NO+2NC innebygde hjelpekontakter, tilkobling med skrueklemmer. For driftshastigheter opp til 3600 sykluser/time og miljøer opp til 60°C, gir den høy pålitelighet og holdbarhet til krevende bruksområder. Kompakt (90mm bredde), DIN-skinnemontering eller skrufeste. Med forhåndskablede reverserende strømkoblinger, mekanisk forrigling (uten elektrisk forrigling). Multistandardsertifisert (IEC, UL, CSA, CCC, EAC, Marine), kompatibel (RoHS/REACh). rmgang og vibrasjon. Industri, infrastruktur, bygg, osv.: TeSys D-kontaktorer er utformet for god og enkel integrering i ulik e kontrollsystemer De kan brukes til å lage motorstartere for alle typer applikasjoner.
Documents & Downloads
Product Attributes
| Funktion | Wendeschütz |
|---|---|
| Tragschienenmontage möglich | 1 |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 50 Hz | 48V |
| Bemessungssteuerspeisespannung AC 60 Hz | 48V |
| Bemessungssteuerspeisespannung DC | 48V |
| Spannungsart zur Betätigung | AC/DC |
| Anzahl der Öffner als Hauptkontakte | 0 |
| Anzahl der Schließer als Hauptkontakte | 3 |
| Anschlussart Hauptstromkreis | Schraubanschluss |
| Spannungsart der Betriebsspannung | AC/DC |
| Betriebsspannung AC 50 Hz | -V |
| Betriebsspannung AC 60 Hz | -V |
| Betriebsspannung DC | 440V |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-1 | 25A |
| Bemessungsbetriebsstrom Ie bei AC-3 | 12A |
| Bemessungsbetriebsleistung bei AC-3 | 5.5kW |
| Bemessungsbetriebsleistung NEMA | 5.59kW |
| Anzahl der Hilfskontakte als Öffner | 1 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Schließer | 1 |
| Anzahl der Hilfskontakte als Wechsler | |
| Ausführung elektrischer Anschluss für Hilfs- und Steuerstromkreis | Schraubanschluss |
| Schutzart (IP) | IP20 |
| Schutzart (NEMA) | sonstige |
| Breite | 90mm |
| Höhe | 77mm |
| Tiefe | 86mm |
Technical data
| P/N (Part Number) | LC2D12EHE |
|---|---|
| EAN | 3606480987885 |
| ETIM | EC000010 |
| SCIP | 7d699774-c34b-4bf4-9ecb-388a149eefdd |
| ECLASS | eClass_10_AGZ572014 |
| Weight | 0.88 kg |
| Weight (Package) | 0.88 kg |
Designations
Auxiliary contactor Contactor Contactor combination Energy efficiency Energy efficiency class Main contactor Maintenance Motor contactor Multi-voltage coil Multistandard Power contactor Reversing contactor Reversing contactor combination Switching Wide-range coil
Login
No reviews found. Share your insights with others.



























