€162.03
% €218.96 (26% saved)
Available to order, delivery time: 7-10 Bussines days
Art. No: WST8810007619 P/N: 9001SKP35LYA9 Manufacturer: Schneider Electric
Secure Payment
Fast Shipping
Expert Advice



Product information "Schneider Electric 9001SKP35LYA9 Pilot light Ø 30, yellow (amber), with LED, high luminosity, BA9s, 24V AC/DC - IP66"
Schneider Electric Pilot light Ø 30, yellow (amber), with LED, high luminosity, BA9s, 24V AC/DC - IP66
Schneider Electric 9001SKP35LYA9
EAN 0785901503880
Description
Documents & Downloads
Product Attributes
| Anzahl der Leuchtmelder | 1 |
|---|---|
| Farbe der Linse | orange |
| Ausführung der Fassung | BA9s |
| Mit Leuchtmittel | 1 |
| Bemessungsbetriebsspannung Ue | 24V |
| Spannungsart | AC/DC |
| Ausführung des elektrischen Anschlusses | Schraubanschluss |
| Bauform der Linse | rund |
| Ausführung der Linse | hoch |
| Lochdurchmesser | 31mm |
| Breite der Öffnung | -mm |
| Höhe der Öffnung | -mm |
| Mit Frontring | 1 |
| Werkstoff des Frontrings | Kunststoff |
| Farbe Frontring | schwarz |
| Schutzart (IP) | IP66 |
| Schutzart (NEMA) | 4X |
Technical data
| P/N (Part Number) | 9001SKP35LYA9 |
|---|---|
| EAN | 0785901503880 |
| ETIM | EC000272 |
| ECLASS | eClass_10_AKF041014 |
| Weight | 0.23 kg |
| Weight (packaged) | 0.23 kg |
Designations
Built-in pilot light Complete pilot light device Conical pilot light Illuminated pushbutton Indicator light Modular signal lamp Optical signal Optical signaling Pilot light Pilot light for distribution Pilot light with neon lamp Pressure switch Reporter Series installation device Series-mounted signal lamp Signal lamp for distribution Signal light
Login
No reviews found. Share your insights with others.


















